Labdarúgó NB I

2024.05.04. 17:32

A Diósgyőr kiütésével őrizte meg élvonalbeli tagságát az Újpest

Az Újpest 7-0-ra legyőzte a vendég Diósgyőr együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának szombat esti mérkőzésén, ezzel bebiztosította élvonalbeli tagságát, egyben kiejtette az első osztályból az utolsó előtti helyen álló Kisvárdát.

MW

Illusztráció/ Ognjen Radosevic, az Újpest FC (j) gólszerzője a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Újpest FC mérkőzésen a DVTK Stadionban 2024. február 11-én

Forrás: MTI

Fotó: Czeglédi Zsolt

A fővárosi lila-fehér együttes sorozatban négy vereség után nyert ismét, míg a borsodiak három veretlenül megvívott bajnoki után kaptak ki.

A Kisvárda a hátralévő két mérkőzésen már nem érheti utol a kilenc ponttal előtte álló Újpestet.

Jelentős fölényben futballozott az élvonalban maradást bebiztosítani szándékozó Újpest már az első pillanattól kezdve, a lila-fehérek gyakorlatilag tíz perc alatt egyértelművé tették, hogy ezt a mérkőzést mindenképpen meg akarják nyerni. Előbb Radosevic, majd Keita volt eredményes fejjel, a Diósgyőrnek pedig nem igazán sikerült kijönnie a szorításból, így aztán a 30. percben már háromgólos hátrányban volt. Egy bal oldali beadásba ugyanis Edomwonyi kézzel ért bele a vendégek tizenhatosán belül, így videobírózás után büntetőt ítélt Káprály játékvezető, Mörschel pedig nem hibázott a tizenegyespontról.

A folytatásban is leginkább az történt a pályán, amit a hazaiak akartak, a DVTK négy próbálkozásából egy sem találta el az újpesti kaput, nem úgy Ljujic nagyszerű átlövése a 45. percben, amely négygólosra növelte az Újpest előnyét.

Fordulás után labdabirtoklásban ugyan kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, kapura veszélyesen azonban csak a hazaiak futballoztak. Csoboth Kevin két perc alatt duplázott, ezzel kiütéses újpesti diadal kezdett kialakulni, a hajrához közeledve pedig Ambrose is befejelt egy kapufáról kipattanó labdát. A folytatásban a DVTK igyekezett szépíteni, de sem pontrúgásból, sem pedig akcióból nem járt sikerrel, így kiütéses vereséggel távozott a Szusza Ferenc Stadionból.

OTP Bank Liga, 31. forduló:

Újpest FC-Diósgyőri VTK 7-0 (4-0)
---------------------------------
Szusza Ferenc Stadion, 5833 néző, v.: Káprály
  gólszerzők: Radosevic (6.), Keita (10.), Mörschel (30., 11-esből), Ljujic (45.), Csoboth (59., 61.), Ambrose (71.)
  sárga lap: Lund (33.), Bokros (48.)

Újpest FC:
  ----------
Banai (Molnár, a szünetben) - Huszti (Kovács D. L., 68.), Koburi, Keita - Radosevic, Tajti (Pauljevic, a szünetben), Ljujic (Kiss T., 72.), Geiger (Mucsányi, 80.) - Mörschel, Ambrose, Csoboth

Diósgyőri VTK:
  --------------
Danilovic - Farkas (Szatmári, 63.), Lund, Baco, Bokros - Holdampf, Klimovics, Pozeg Vancas (Jurek, 63.), Bényei (Vallejo, a szünetben) - Szabó L. (Fekete, a szünetben), Edomwonyi (Pernambuco, a szünetben)

A felcsúti vereségével a Kisvárda közelebb került a kieséshez

Az éremért, illetve nemzetközi kupaszereplésért küzdő Puskás Akadémia 4-2-re nyert otthon a Kisvárda ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójában.

Stronati Patrizio, a Puskás Akadémia (b) és Matic Bernardo, a Kisvárda (j) játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójában
Fotó: Kovács Tamás / Forrás: MTI

A vendégcsapat ezzel a vereséggel akár már szombaton búcsúzhat az élvonaltól, ehhez az kell, hogy az Újpest hazai pályán pontot szerezzen a Diósgyőr ellen a játéknap esti mérkőzésén.

A Puskás Akadémia ebben a szezonban mindhárom alkalommal legyőzte a Kisvárdát.

Nyílt támadófutballal indult a mérkőzés, mindkét oldalon több nagy helyzet, komoly gólszerzési lehetőség alakult ki, ezek alapján az volt a furcsa, hogy egyik csapat sem került előnybe az első húsz percben. A Puskás Akadémiának a dobogós hely megszerzése, a Kisvárdának a bennmaradási esélye megőrzése szempontjából volt fontos a jó eredmény, ennek megfelelő felfogásban játszott mindkét csapat. Ivószünet után, még az első fél óra letelte előtt szerzett vezetést a hazai csapat, Plsek nagyszerű indításával Puljic futott el, és átpörgette a labdát a kifutó Kovács Marcellen. Ezt követően a Puskás Akadémia játszott fölényben, szinte mindegyik támadása veszélyes volt. Csakhamar növelte is az előnyét, az agresszíven labdát szerző Komáromi jobbról ívelt át a túlsó oldalra, az érkező Nagy Zsolt pedig kapásból lőtt a kapuba. Nem zuhant azonban össze a Kisvárda, amely a szünet előtt Navratil jóvoltából szépített.

A szünet után is maradt a nagy iram és a lüktető játék. Nagy Zsolt újabb gólt lőtt kapásból, majd Komáromi is betalált egy elfutás végén, ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A végén szépítő Kisvárda felvállalta a támadó játékot az elejétől fogva, ezzel nagyobb teret hagyott a Puskás Akadémiának, amely gyors támadóival jóval több helyzetet alakított ki, így megérdemelten győzött.

Puskás Akadémia FC-Kisvárda Master Good 4-2 (2-1)
-------------------------------------------------
Felcsút, Pancho Aréna, v.: Derdák
  gólszerzők: Puljic (29.), Nagy Zs. (38., 50.), Komáromi (65.), illetve Navratil (45.), Ésik (91.)
  sárga lap: Szolnoki (81.), Batik (89.), illetve Stefan (18.), Camaj (23.), Matic (93.)

Puskás Akadémia FC:
  -------------------
Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Brandon - Szolnoki (Batik, 82.), Corbu (Vékony, 87.), Plsek (Favorov, 79.) - Komáromi (Colley, 79.), Puljic (Bévárdi, 87.), Nagy Zs.

Kisvárda Master Good:
  ---------------------
Kovács M. - Stefan (Cipetic, a szünetben), Lippai, Jovicic, Körmendi - Matic, Makowski (Ötvös, 59.), Melnyik - Navratil (Ésik, 86.), Mesanovic (Spasic, 59.), Camaj (Ilievszki, 68.)

Újabb hazai vereségével a Mezőkövesd lesz az utolsó

A már biztos kieső Mezőkövesd hazai pályán 2-1-re kikapott a Zalaegerszegtől a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának szombati játéknapján; ezzel eldőlt, hogy a borsodiak végeznek az utolsó helyen az élvonalban.

HUSZTI András;
Illusztráció/ a zalaegerszegi Huszti András (elöl) a labdarúgó MOL Magyar Kupa döntőjében, a Budafoki MTE - ZTE FC mérkőzésen
Fotó: Koszticsák Szilárd / Forrás: MTI

A Mezőkövesd sorozatban kilencedk hazai bajnokiját vesztette el, míg a ZTE vendégként március közepe óta nem talált legyőzőre.

Mindkét csapat rengeteg hibával futballozott az első félidőben, egy-egy ilyen momentum után alakulhattak ki nagyobb lehetőségek, ám míg a ZTE Mance révén elhibázta a maga ziccerét, addig a vendéglátó Mezőkövesd Szalai révén értékesítette a Croizet csúnya labdavesztéséből végigvitt támadását nem sokkal a szünet előtt.

A 21 éves csatár sorozatban a harmadik bajnokiján talált be.

A fordulást követően a vendégek megnyomták az első negyedórát, Bedi egy hatalmas góllal egyenlített, de ezt követően mintha mindkét gárda megelégedett volna a döntetlennel, volt, hogy szinte „állóháborút” láthatott a közönség.

A 79. percben Bedi újabb nagy lövést eresztett meg, ezúttal azonban a kapufa megmentette a hazaiakat. A 87. percben már nem volt szerencséje a Mezőkövesdnek, a csereként pályára lépett csatár, Drazic ugyanis egy rövid sarokra érkező szögletet a saját kapujába csúsztatott, eldöntve ezzel a három pont sorsát.

Mezőkövesd Zsóry FC-Zalaegerszeg 1-2 (1-0)
------------------------------------------
Mezőkövesd, v.: Pillók
  gólszerzők: Szalai J. (44.), illetve Bedi (60.), Drazic (87., öngól)
  sárga lap: Cseri (57.), Kállai (60.), Kojnok (90.), illetve Evangelu (87.)

Mezőkövesd:
  -----------
Kovácsik - Kállai (Kojnok, 79.) Szivacski, Beriasvili, Vajda - Nagy G., Cseri (Molnár G., 58.), Szolgai - Bőle (Karnyickij, 72.), Szalai J. (Pillár, 80.), Kócs-Washburn (Drazic, 58.)

ZTE:
  ---
Dombó - Szendrei, Szafronov, Evangelu, Medgyes (Kovács B., 91.) - Sankovic, Bedi - Croizet (Németh D., 61.), Sajbán, Kiss B. (Mim, 62.) - Mance (Gruber, 91.)

A tabella:
1. Ferencvárosi TC      30 21   5   4   73-27  68 pont - bajnok és BL-selejtezős
2. Fehérvár FC          31 16   5  10   55-39  53
3. Paksi FC             30 16   5   9   48-40  53
4. Puskás Akadémia FC   31 13  10   8   53-33  49
5. Debreceni VSC        30 13   6  11   46-39  45
6. MTK Budapest         31 12   7  12   41-58  43
7. ZTE FC               31 12   6  13   52-57  42
8. Diósgyőri VTK        31 11   8  12   48-56  41
9. Kecskeméti TE        30 11   5  14   40-44  38