2024.03.26. 11:00

Felemás salgótarjáni rajt a rájátszás első fordulójában

A férfiak győzelemmel, a hölgyek vereséggel távoztak Hajdú-Bihar vármegyéből.

Nool.hu

A Strandépítők férfi együttese (szürkében) győzelemmel kezdte a felsőházi rájátszást

Forrás: Váci FKA Facebook | Archív fotó

Mint Dénes Réka tudósításából megtudhatjuk, nagyon szoros küzdelem alakult ki a felsőházi rájátszás első fordulójában Hajdúnánáson, ahová a Strandépítők férfi csapata volt hivatalos a hétvégén. A végsőkig kiéleződött mérkőzést a vendég csapat kezdte meg és az első találatot is nekik sikerült megszerezni. A házigazdáknak nem sikerült jól az első támadás, azonban az ötödik percben kiegyenlítettek majd a nyolcadik percben át is vették a vezetést.

Az első félidőben sikerült megtartaniuk az előnyt, így a félidőre is hazai vezetéssel tértek pihenni a csapatok. A fordulás után is szoros küzdelem folytatódott, de a salgótarjániak nem hagyták magukat. Rögtön a játékrész elején kiegyenlítették az eredményt, majd az ötvenötödik percig végig döntetlenül álltak a csapatok. A mérkőzés utolsó percei még hevesebbre sikerültek, hiszen mind a két együttes küzdött a győztes találatért. Végül a strandépítős srácok két góllal elléptek az utolsó percre és mivel csak egy gólt szerzett a Hajdúnánás a véghajrában, ezért a Csépe Salgótarjáni SKC gárdája nyerte meg a mérkőzést.

NB II. (Férfi), Észak-Kelet, Felsőház, 1. forduló:
Hajdúnánás Kézilabda NKFT – Csépe Salgótarjáni SKC 23–24 (13–11)
Hajdúnánás, Hódos Imre Városi Sport és Rendezvénycsarnok, 100 néző, vezette: Divéki P. Zs., Paulovics Zs.
A Hajdúnánás Kézilabda NKFT legjobb góldobói: Répási 4, Ötvös T. 4, Kovács 8, Pál 4/2, Bakó 3. Vezetőedző: Varga József
Csépe Salgótarjáni SKC: kapusok: Jónás, Toarniczky, Kelemen – Dancs 2, Szabó, Tóth 4, Dénes, Szepesi, Gyetvai, Bedő 2, Békési 3, Hajdú 2, Nagy 4, Csuka 7/2, Forgács. Játékos-edző: Szabó Tamás. Hétméteresek: 2/2 ill., 5/2. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Kizárások: 0, ill. 1.

Az eredmény alakulása: 1. perc: 0–1, 5. perc: 1–2, 10. perc: 5–3, 15. perc: 6–6, 20. perc: 9–7, 25. perc: 11–9, 30. perc: 13–11, 35. perc: 15–14, 40. perc: 16–15, 45. perc: 18–18, 50. perc: 19–20, 55. perc: 21–21, 60. perc: 23–24.

Szabó Tamás, a Csépe Salgótarjáni SKC játékos-edzője: – A Hajdúnánás vendégeként szerepeltünk szombaton. Masszív, kemény védelemmel találtuk szemben magunkat, melyet nehezen sikerült feltörnünk. Nem azt játszottuk, amit elterveztünk, dekoncentráltak, fásultak voltunk. Lassan, körülményesen támadtunk, a lerohanásokat nem vittük, pedig rendre könnyű gólokat tudtunk szerezni, amikor futottunk. A szünetben átbeszéltük a dolgokat, védekezést váltottunk, mellyel sikerült megzavarni az ellenfelünket. Ha gyenge játékkal is, de sikerült magunk javára fordítani a mérkőzést a kapuban remeklő Toarniczky Máté valamint a mezőnyben kiemelkedőt nyújtó Csuka Balázs vezérletével.

Nem sikerült a pontszerzés a salgótarjáni lányoknak a DVSC U21-es csapata ellen. A mérkőzést a vendégcsapat kezdte egy hibával, melyre a hazaiak egy gyors, lerohanás góllal reagáltak. A salgótarjániak azonban nem sokáig búsultak, egyből ki is egyenlítettek. Egészen a tizennegyedik percig döntetlenre állt a mérkőzés, amikor a debreceniek egy gólos előnyre tettek szert, amit utána folyamatosan növeltek. A strandépítős lányok próbálták tartani a tempót, de a differencia egyre csak nőtt a küzdőfelek között. A félidőre végül nyolcgólos hazai vezetés állt be. A fordulás után már tízzel is vezettek a házigazdák, majd egy kicsit kiengedtek a hajdúságiak, de végül a győzelemért járó két pontot így is a kisloki szerezte meg.

NB II. (Női), Észak-Kelet, Alsóház, 1. forduló:

DVSC SCHAEFFLER U21 – Csépe Salgótarjáni SKC 34–27 (21–13)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 50 néző, vezette: Csanádi A., Sztancsik Cs.

A DVSC SCHAEFFLER U21 legjobb góldobói: Keller 11/2, Litschauer 8/3, Jeszenszki 3. Vezetőedző: Köstner Vilmos
Csépe Salgótarjáni SKC: kapusok: Kalácska, Kovács E. – Ponyi 7, Kránitz 3/1, Jelencsity, Pál, Ráczné 4, Fülöp, Szarvasné 1, Pomozi 3, Nagy 3/1, Kovács B, Szarvas 6, Budai, Toldi. Vezetőedző: Forgács Péter. Hétméteresek: 5/5 ill., 3/2. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Kizárások: 0, ill. 0.

Forgács Péter, a Csépe Salgótarjáni SKC vezetőedzője: –Szombaton Debrecenben kezdtük meg az alsóházi rájátszás küzdelmeit. Az első félidőben hol a támadásunk működött és a védekezésünk nem, aztán fordítva és ezekhez párosultak a technikai hibák és a kihagyott ziccerek! A második félidőben már sokkal jobban nézett ki mind a védekezésünk és a támadásunk is, ami biztató a következő mérkőzésekre.